Godziny pracy biblioteki:

Poniedziałek:   10.40 – 12.40

Wtorek:   10.40 – 11.40

Środa:   10.40 –12.40

Czwartek:   8.40 – 12.40

Piątek:   biblioteka nieczynna


A oto jak dbamy o Naszych czytelników:

 

 

W dniu 09 listopada 2018 r. uczciliśmy wspaniały jubileusz 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Akademia przebiegała pod hasłem „Żeby Polska była Polską! Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego, co było odpowiedzią na apel bicia rekordu Dla Niepodległej! ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Scenariusz montażu słowno–muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze patriotyczne i w bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiał losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów przez kolejne zrywy narodowowyzwoleńcze, a skończywszy na 1918 roku. Występ młodych aktorów wzbogaciła tematyczna dekoracja i żołnierskie stroje występujących uczniów. Przypominając wysiłki Polaków, zmierzające do odzyskania niepodległości zarówno podczas niewoli jak i w czasie I wojny światowej, uczniowie zapalili symboliczny znicz pamięci, oddając tym samym hołd wszystkim, którzy życie oddali za Ojczyznę. W uroczystości oprócz społeczności szkolnej udział wzięły władze i pracownicy Gminy Chąśno.
Po akademii uczniowie zapalili znicz i złożyli kwiaty przy tablicy pamiątkowej upamiętniającej zrzuty lotnicze w rejonie Chąśna.
Akademię przygotowali uczniowie z klasy trzeciej gimnazjum, siódmej i ósmej pod czujnym okiem pani Alicji Bombrych i pani Katarzyny Wojciechowskiej.

Zobacz również

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!