Tutaj powinien być opis

Konkursy alternatywą na nudę w kwarantannie

Czas narodowej kwarantanny jest trudny szczególnie dla dzieci i nastolatków. Ale to też okazja do nietypowych, twórczych działań – również konkursów. Biblioteka szkolna wychodząc naprzeciw wyzwaniom ogłosiła na początku maja dwa konkursy adresowane do uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie:
1. Szkolny Konkurs na Projekt zakładki do książki (wspólnie z nauczycielem plastyki) z okazji Światowego Dnia Książki.
2. Szkolny Konkurs Literacki Zostań w domu! – Czytaj książkę!
Celem konkursów było między innymi wsparcie akcji „ZOSTAŃ W DOMU!” i popularyzowanie czytelnictwa, ale także uwrażliwianie na piękno słowa, rozbudzanie aktywności, kreatywności i wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży.

Prace młodych twórców to barwny zapis współczesnych czasów: niezwykłego doświadczenia „uwięzienia” w domu, lęku o najbliższych, tęsknoty za przyjaciółmi, a nawet za szkołą i nauczycielami. Zadaniem uczestników konkursu literackiego było ułożenie wiersza promującego zarówno akcję „ZOSTAŃ W DOMU!”, jak i CZYTANIE KSIĄŻEK! jako dobrą alternatywę na nudę w tym trudnym dla każdego czasie.

Spośród prac literackich Komisja w składzie: Alicja Bombrych, Katarzyna Włodarska i Katarzyna Wojciechowska wyróżniła wiersze:
Natalii Major z kl. I, Julii Mańkowskiej i Grzegorza Wołka z kl. IV, Wiktorii Mańkowskiej z kl. V, Macieja Czarneckiego i Aleksandry Wołek z kl.VI, Anny Gać i Anastazji Wojciechowskiej z kl. VII.

Do konkursu na zakładkę prace nadesłali uczniowie klas I, II oraz kl. IV, V i VI. W tym współzawodnictwie prace oceniali: Katarzyna Wojciechowska, Alicja Bombrych i Tomasz Kłosiński.
Wyróżnione zostały prace: Natalii Major z kl. I, Zuzanny Matuszewskiej i Agaty Szadkowskiej z kl. II, Julii Mańkowskiej z kl. IV, Wiktorii Mańkowskiej i Szymona Czarneckiego z kl. V. oraz Macieja Czarneckiego z kl.VI. Wszyscy wyróżnieni uczniowie zostaną nagrodzeni oceną celującą z języka polskiego i plastyki, a także ich prace opublikowane są na stronie szkoły.

Kliknij tutaj by odczytać wiersze uczniów

  • Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie!